Sferamedija

Obrukao se pred praznim golom u istorijskom meču

Žerson Rodrigeš je možda propustio priliku da donese Luksemburgu istorijski uspjeh

U okviru sedmog kola Grupe J kvalifkiacija za Evropsko prvenstvo Island i Luksemburg odigrali su neriješeno u Rejkjaviku 1:1, a meč je obilježio nevjerovatan promašaj reprezentativca gostiju Žersona Rodrigeša.

Island, koji je bio favorit na ovom meču, imao je prednost od 23. minuta. Međutim, na startu drugog poluvremena Luksemburg neočekivano dolazi do izjednačenja.

Domaćin u finišu kreće u totalnu ofanzivu, jer im je samo pobjeda ostavljala šanse da mogu do plasmana na Euro. U 92. minutu imali su korner, pa je na skok otišao i golman, a onda je sijevnula opasna kontra gostiju.

Rodrigeš je mogao da postane heroj svoje reprezentacije, ali propisno se obrukao u posljednjim sekundama meča. Bio je sam pred praznim golom Islanda, ali je uspio da promaši prazan gol.